Skip to main content

Často kladené otázky o kondomech a velikostech kondomů

Často kladené otázky

Získejte odpovědi na všechny otázky týkající se kondomů, vaší velikosti kondomu a MISTER SIZE jako vhodného kondomu.

S vizí "Excellence in Condoms" náš kreativní tým ve společnosti Vinergy neustále pracuje na tom, aby kondomy byly ještě lepší - ještě smyslnější. Naše tvrzení: sex s kondomem by měl být stejně dobrý jako bez něj! K tomu se zavazujeme každý den. Po téměř 20 letech vášně a zkušeností s kondomy správné velikosti jsme proto uvedli na trh kondomy Mister Size. MISTER SIZE je kondom, který vypadá jako kondom, chrání jako kondom - ale při použití vůbec nepůsobí jako běžný kondom. Proč? Protože muži a ženy necítí téměř nic. Nejen zanedbatelná tloušťka však výrazně zvyšuje potěšení: MISTER SIZE je k dispozici v sedmi různých velikostech - nejlepší kousek každého muže je přece velmi individuální.

Chcete se dozvědět více o výhodách Mister Size? Vše najdete zde

Zde si můžete snadno a pohodlně změřit velikost kondomu pomocí 3 různých metod.

Bezpečnost antikoncepčních metod se vypočítává podle Pearlova indexu, ale žádná antikoncepce není 100% bezpečná. Pearlův index kondomů je 2-12, což znamená, že ze 100 žen, které používají kondomy po dobu jednoho roku, otěhotní 2-12 žen. Ve většině případů je toto vysoké číslo způsobeno chybami v aplikaci. Více informací o správném použití najdete v často kladených dotazech 18. Pokud však jde o ochranu před pohlavně přenosnými chorobami, jako je HIV, syfilis, kapavka, hepatitida B a hepatitida C, kondom poskytuje velmi vysokou úroveň ochrany.

Kondomy jsou gumové tenké návleky a používají se při sexu k ochraně před nechtěným těhotenstvím a pohlavně přenosnými chorobami. Musí se přetáhnout přes ztopořený penis před pohlavním stykem a jsou jednou z mála antikoncepcí pro muže kromě sterilizace.

Kondomy ve skutečnosti nemají žádné vedlejší účinky. Pokud však trpíte alergií na latex, mohou vyvolat alergickou reakci. Asi 2 % lidí trpí alergií na latex, a proto musí používat kondomy bez latexu.

Další nežádoucí účinky, jako je zaškrcení, sklouznutí nebo ztráta citlivosti, se sníží nebo zcela vyloučí, pokud použijete kondom správné velikosti.

Téměř polovina párů (48 %) užívá pilulky, druhá polovina (47 %) používá kondomy. Všechny ostatní antikoncepční prostředky tvoří jen malou část. Některé páry samozřejmě užívají několik antikoncepčních prostředků současně, např. kondom a pilulku.

Většina mužů používá k antikoncepci kondomy. Aby vás kondom skutečně ochránil, je důležité, abyste věděli, jak kondom správně používat, a abyste používali správnou velikost kondomu. Kromě ochrany před otěhotněním chrání kondomy ve srovnání s jinými antikoncepčními prostředky také před pohlavně přenosnými chorobami.

Kondomy podléhají zákonu o zdravotnických prostředcích, a proto musí být certifikovány. To poznáte podle označení CE na obalu. Aby byl kondom skutečně bezpečný, měl by dokonale padnout. Příliš malý kondom by se mohl snadněji roztrhnout a příliš velký kondom by mohl vyklouznout.

Ano, každý muž může používat kondomy. Bez ohledu na velikost a tvar penisu je k dispozici vhodný kondom, například Mister Size v 7 různých velikostech od nominální šířky 47 mm až po obvod 69 mm. Všechny kondomy jsou navíc roztažitelné. Problémy s erekcí jsou často způsobeny tím, že kondomy nesedí. Pro alergiky na latex existují kondomy bez latexu, ale bohužel zatím ne v tolika různých velikostech.

Ano, ale musíte být schopni napumpovat 18 litrů vzduchu do kondomů, aniž by praskly. To je uvedeno v evropské normě EN ISO 4074. Je však nezbytné, abyste věděli, jak je nasadit a používat při pohlavním styku.

Ano, protože při orálním sexu se sperma může dostat do těla ústy a vyvolat infekci HIV. Zvláště tenké kondomy, jako je Mister Size, jsou vhodné i pro orální sex.

Pokud erekce při nasazování kondomu slábne, je to obvykle proto, že se muž bojí, že při nasazování kondomu udělá něco špatně, nebo proto, že při rozevírání kondomu nejste v takovém bezpečí, jak byste si přáli. To se týká zejména mladých, nezkušených mužů. Pomáhá nejprve používat kondomy a cvičit s nimi, a to i při masturbaci. Až se s nimi seznámíte, můžete kondom použít sami při pohlavním styku nebo si ho můžete nechat nasadit partnerem.

Stalo se: Kondom praskl. Aby se zabránilo nechtěnému těhotenství, existuje možnost "ranní pilulky". Pilulka ráno po porodu se užívá maximálně 48 až 72 hodin po nehodě s kondomem. V každém případě je však třeba užívání konzultovat s gynekologem nebo lékárníkem, protože je důležité být lékařsky informován o účinnosti a nežádoucích účincích.

Pokud vám byly kondomy vždy příliš velké, můžete vyzkoušet kondomy Mister Size 47 nebo 49. Tyto kondomy mají nominální šířku 47 nebo 49 mm, a jsou tedy menší než kondomy 52-54 mm z drogerie.

V podstatě všechny lubrikanty na vodní bázi jsou vhodné pro použití s kondomy Mister Size. Kromě toho byste měli vždy zkontrolovat obal, zda výrobce doporučuje používat je s kondomy. Lubrikanty na bázi oleje, jako je silikonový olej, by se neměly používat s kondomy Mister Size, protože narušují latex.

Všechny kondomy, ať už tenkostěnné nebo silnostěnné, podléhají stejné evropské normě EN ISO 4074, která například stanoví, že do kondomu musí být možné napumpovat 18 litrů vzduchu, aniž by praskl. To znamená, že tenké i silné kondomy splňují stejné bezpečnostní normy.

  1. Kondomy by se měly vždy skladovat na chladném a suchém místě. Přímé působení tepla způsobuje křehkost kondomů. Je také důležité, aby těsnicí fólie nebyla poškozena a aby nebylo překročeno datum minimální trvanlivosti.
  2. Při trhání těsnicí fólie nepoužívejte ostré předměty, jako jsou zuby nebo nehty, aby nedošlo k poškození kondomu.
  3. Zkontrolujte, jakým směrem lze kondom rozvinout. Pokud se nerozvíjí, byl na penis nasazen obráceně. Sperma se však již mohlo dostat do kondomu. Proto ho jednoduše neotáčejte, ale použijte nový kondom!
  4. Držte nádržku palcem a ukazováčkem tak, aby v ní nebyl vzduchový polštář. Trochu stáhněte předkožku a kondom ze zásobníku zcela přetočte přes ztopořený penis.
  5. A malý tip: mějte vždy poblíž připravené kondomy, abyste mohli hned začít a nemuseli je hledat :-)

Ano! Kondomy Mister Size jsou veganské. Kondomy Mister Size neobsahují žádné živočišné složky ani vedlejší produkty živočišného původu, při jejich výrobě nebyly použity žádné živočišné složky ani vedlejší produkty a nejsou testovány na zvířatech.

Kondomy by se zpravidla měly dlouhodobě skladovat pouze při teplotě do 30 °C. Kondomy byste také neměli trvale skladovat na přímém slunečním světle. Krátkodobé skladování po dobu 3-4 dnů v extrémním teple do 40 °C, například při přepravě poštou, v autě nebo v balicí stanici, je však možné bez problémů. Takže i v létě si můžete kondomy objednat online nebo si je bez obav vzít s sebou na cesty.

Zjistěte ještě více o kondomech

7 verschiedene Kondomgrößen von Mister Size an Wäscheleine
Sexuální znalosti o kondomu

Určení správné velikosti kondomu ve 4 jednoduchých krocích

Pro dobrou ochranu je důležité používat správnou velikost kondomu. Zde se dozvíte, jak ve 4 jednoduchých krocích určit správnou velikost.

Kondom Anwendung
Naše tipy na kondomy

Používání kondomů

Co bych měl mít na paměti při používání kondomů? Zde jsou nejdůležitější rady před použitím kondomů.

Mister Size Kondome in verschiedenen Größen
Sexuální znalosti o kondomu

Kondomy a velikosti kondomů: Odpovědi na všechny vaše otázky

V tomto příspěvku najdete odpovědi na všechny otázky týkající se kondomů a jejich velikostí. Klikněte nyní a přečtěte si více.